Męskie Koszule Klasyczne

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ pierwotnie była skrywaną warstwą spodnią. Zmianom także ulegała jej długość. Dla niższych warstw społecznych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule wykonywane były z lnów oraz bawełnianych płócien. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. Z upływem czasu stawiano jednak na umiar w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyparły błyszczące jedwabie i satyny.
Znana nam dziś koszula upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Mogłoby się wydawać, że koszula męska nie może niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Węższe koszule cieszą się ogromną popularnością, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Z łatwością można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne wzory w kropki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. Jesienią warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Swoich fanów znajdą także wzory geometryczne. Dzięki zróżnicowanym krojom nasi klienci z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne. 
Kategoria: Uncategorized